Metaverse

metaverse
  • Metaverse son zamanlarda hayatımıza giren ve oldukça rekabet oluşturan. Hatta facebook gibi büyük bir şirketin bile dikkatini çekip yüklü bir miktar yatırım alan bir oluşumdur. Peki bu metaverse nedir?
  • Metaverse kelime kökeni Yunan ve İngiliz alfabesinden gelmektedir.

Meta Yunan alfabesinde öte ve sonra anlamına gelmektedir. İngilizceden de universe kelimesinin gelmesi ile birlikte METAVERSE yani  evrenötesi oluşmaktadır

Metaverse: İçinde tüm dijital Dünyanın bulunduğu kurgusal bir evrendir.  Çoğu kişiye göre metaverse gelecekteki dünyayı oluşturacak. Sanal gerçeklik ile ulaşım olacak insanlık orada devam edecek. Bu fikirlere örnek film, dizi, ve kitaplar bulunmakta. Örnek vermek gerekirse The100 adlı dizide ışık şehri olarak adlandırılan yer aslında bir sanal dünyaya aittir. İçerisinde hiçbir acı bulunmamakta ve sonsuz mutluluk bulunmakta. Örn:Ready Player One, Second Life.

metaverse
metaverse
  • Sanal gerçeklik teknolojisi şu an için çoğunlukla oyunlarda kullanılıyor. Ancak Metaverse, sanal gerçekliğin ve artırılmış gerçekliğin kullanımını önemli derecede genişletecek. Yani bu dijital evrende, muhtemelen üç boyutlu bir avatar yaratılarak; çalışmak, gezmek, oyun oynamak, konsere gitmek, alışveriş yapmakgibi birçok günlük aktiviteyi yerine getirmenin mümkün olması bekleniyor. Ancak bunların şu an için sadece bir hayal olduğunu belirtmekte fayda var. 

                                                                                                                      Metaverse coinleri, tıpkı Bitcoin ve diğer altcoinlerde olduğu gibi kripto para borsaları üzerindensatın alınabiliyor. Binance başta olmak üzere birçok global borsadan metaverse coin alabilirsiniz.

Metaverse de arsa satımları olabildiği gibi aldığınız arsalarda inşaat(yapı) oluşturabilirsiniz. Bu yapıları diğer kullanıcılar görebilir ve isterlerse satın alabilirler.

metaverse

Kreatif reklamcılık ile tanışmaya hazır mısınız?

Başlamak için bir adım uzaktasınız, iletişim formunu doldurun, sizi geri arayalım.